Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  EMANET PARA VE KIYMETLİ EŞYA

  EMANET PARA


      Kurumumuz Emanet Eşya Deposu Emanet Eşya Yönetmelik Gereği Bakanlıkça belirlenen Hükümlülerin üzerinde bulundurabileceği eşyalar dışında ki eşyaların emanete alınması, hükümlünün izin, tahliye ve sevk durumunda eşyaların kendisine veya Hükümlünün sevk olduğu Kuruma gönderilmesi işlemlerini yerine getirir.


      Kurumumuza yeni gelen hükümlü-tutukluların yanlarında getirdikleri Türk Lirası,altın ve gümüş gibi kıymetli eşyalar makbuz karşılığı emanete alınıp hesaplarına girilmektedir.Ziyaret günleri ziyaretçileri tarafından yatırılan, PTT havalesi ile gelen, İŞKUR işbirliğiyle açılan kurslar sonucunda kursiyerlere yatırılan, Kurumumuz Genel Bütçesi tarafından, çalışan hükümlü-tutuklulara yatırılan paralar hesaplarına makbuz karşılığı girilmektedir.

      Hesaplarındaki paralarını idarece belirtilen günlerde kantin, dış kantin, APS, faks, fotoğraf vb. harcamalarda belge karşılığı kullanmaktadırlar.Aynı zamanda Emanet Para ve Kıymetli Eşya işlemlerinin haricinde maaş mutemetliği ile ilgili çalışmalarda birimimizde yürütülmektedir.

  Kurumumuzdaki Hükümlü ve Tutuklular adına para yatırmak isteyenlerin para yatırabileceği VAKIFBANK A.Ş AİT HESAP BİLGİLERİ yayınlanmıştır.


  VAN F TİPİ KAPALI C.İ.K

  VAKIFLAR BANKASI VAN ŞUBESİ

  IBAN NO: TR11 0001 5001 5800 7310 1195 64

  HESAP NO: 001 5800 7310 1195 64

   

  HAVALE / EFT İŞLEMLERİ YAPILIRKEN:

  1. Alıcı Adı ve Soyadı kısmına VAN F TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU,

  2. Açıklama kısmına Hükümlü veya Tutuklunun ADI, SOYADI ve TC KİMLİK NUMARASI , GÖNDERENİN ADI ve SOYADI  ve YAKINLIK DERECESİ yazılması gerekmektedir.

  NOT : ATMDEN PARA YATIRILMAMASI GEREKMEKTEDİR.

  NOT : YUKARIDA TALEP EDİLEN BİLGİLERİN EKSİK GİRİLMESİNDE HÜKÜMLÜ VE TUTUKLUNUN NET TESPİT EDİLEMEMESİ DURUMUNDA PARA İADESİ YAPILIRKEN BANKA GÖNDERİM MASRAFLARI YATIRILAN PARA İÇERİSİNDEN KARŞILANARAK İADE YAPILACAKTIR.

  AYRICA PTT ARACILIĞIYLA DA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU ADINA PARA YATIRMA İŞLEMİ YAPILABİLMEKTEDİR.

  Adres

  Erciş Yolu Üzeri 25. Km Van F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

  Telefon

  432 226 30 11

  Tel: 0432 226 30 11 Fax : 0432 226 30 12

  E-Posta

  van.ftcikisaretadalet.gov.tr